Budownictwo

Systemowa zabudowa toalet – dlaczego się opłaca?

Estetyka toalet, szczególnie tych publicznych, to kwestia, na którą coraz częściej zwracamy uwagę. Trudno jest się temu zresztą dziwić – pomieszczenia o tak intymnym charakterze powinny budzić w nas poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Murowane ściany, pokryte nierzadko dziurami, nie są tu więc szczególnie mile widziane. I chociaż jeszcze kilka lat temu wydawać by się mogło, że publiczne toalety są przeważnie pomieszczeniami zaniedbanymi, rzeczywistość prezentuje się zupełnie inaczej. Właściciele rozmaitych obiektów coraz częściej stawiają bowiem na nowoczesne zabudowy sanitarne. Co warto zatem wiedzieć na temat takich laminowanych kabin?

Więcej stylu w niższej cenie

Współczesne zabudowy sanitarne są tworzone z płyt HPL, czyli specjalnie zaprojektowanych laminatów, łączących w sobie estetykę oraz znakomitą odporność na różnego rodzaju szkodliwe czynniki. Dzięki temu, możliwe jest proste wkomponowanie ich w praktycznie dowolny wystrój łazienki. Co więcej, w przeciwieństwie do standardowych, murowanych ścian, laminaty nie wymagają regularnej odnowy. Prawdą jest tu oczywiście, że kabiny konwencjonalne są bardzo wytrzymałe. Należy jednak pamiętać, że z czasem tynk może zacząć odpadać, zaś wszechobecna wilgoć nierzadko zaburza prezencję malowanych powierzchni. Dzięki swoim właściwościom, kabiny z laminatów zachowują nienaganny wygląd przez wiele lat, ograniczając tym samym wydatki, ponoszone przez właściciela obiektu.

Największe atuty laminatów

Nowoczesne zabudowy sanitarne zostały wyposażone w specjalnie zaprojektowane nóżki, ułatwiające mycie podłóg, bez obaw o pleśń i grzyby, rozwijające się w trudno dostępnych zakamarkach. Ścianki HPL to także cieńsza forma, sprzyjająca optymalnej wentylacji. Co więcej, nawet, jeśli na powierzchni samych ścianek tudzież drzwi pojawiają się widoczne zabrudzenia, usunięcie ich jest procesem prostym i bezpiecznym. Warto więc przejrzeć dostępne oferty i przekonać się, dlaczego kabiny WC z płyt HPL są naprawdę warte swojej ceny!