Po co jest nadzór budowlany
Budownictwo

Po co jest nadzór budowlany?

Nadzór budowlany Szczecin to wszystkie działania, które wiążą się z kontrolą wykonywanych na placu budowy. Pozwala zabezpieczyć interesy inwestora, wykryć nieprawidłowości i zrealizować inwestycję zgodnie z projektem. Tego typu działania najczęściej wykonują inspektor budowlany oraz kierownik budowy. Ten pierwszy ma większe uprawnienie, jednak obaj muszą mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym lub pokrewnym.

Cele nadzoru budowlanego to:

  • kontrolowanie przestrzegania przepisów prawa budowlanego,
  • kontrolowanie wydatków i dbanie o realizację inwestycji zgodnie z projektem,
  • przeprowadzanie kontroli budowy z polecenia inwestora,
  • pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów, które mogą pojawić się w trakcie budowy,
  • inne.

Nadzór budowlany inwestorski

Przyglądając się wyżej wymienionym, należy pamiętać, że nadzór budowlany Szczecin jest także instytucją, do której należy m.in. badanie przyczyn katastrof budowlanych. Nadzór budowlany inwestorski pozwala na kontrolę np. wydatków z budżetu inwestycji. Dodatkowo taki nadzór pozwala zapewnić bezpieczeństwo podczas wykonywania prac na placu budowy.

Nadzór budowlany Szczecin jest ważnym elementem całego procesu inwestycyjnego, ponieważ już na pierwszych etapach pozwala wykryć i naprawić nieprawidłowości. Pozwala też dopilnować każdego podejmowanego działania na budowie, które powinny być realizowane zgodnie z harmonogramem. Nadzór budowlany pomaga też kontrolować jakość używanych na budowie materiałów.

Gdzie można znaleźć odpowiedniego inspektora budowlanego?

Decydując się na budowę czy to domu jednorodzinnego, czy obiektu komercyjnego, warto zadbać o każdy aspekt realizacji projektu, dlatego należy zająć się znalezieniem inspektora budowlanego odpowiednio wcześniej. Zespół BWG zapewnia wysokiej jakości usługi związane z nadzorem budowlanym inwestorskim oraz zarządzaniem inwestycją budowlaną. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu specjaliści z BWG godnie reprezentują interesy inwestora, jednocześnie dbając o przestrzeganie przepisów prawa i BHP podczas realizacji projektu.