Budownictwo

Odwodnienia polimerobetonowe – czy są warte swojej ceny?

Okres letni to pora równie słoneczna, co obfitująca w częste, przelotne opady. I chociaż rzadko kiedy zdarza się, że lipcowe popołudnia niosą ze sobą całodniowy deszcz, tak intensywność tego typu zjawisk atmosferycznych potrafi być naprawdę różna. To z kolei stwarza często problem zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, jak i wszystkich osób, opiekujących się ogrodami lub polami działkowymi. Powód? Nadmiar wody w ogrodzie może przyczynić się do zauważalnych strat, zaś zalane ściany domu stanowią idealne środowisko dla rozwoju grzybów i pleśni. Z tego też powodu, jeszcze na etapie sporządzania pierwszych projektów, warto rozważyć sięgnięcie po praktyczne rozwiązanie, jakim są nie tylko odwodnienia liniowe z tworzywa, ale też nowoczesne warianty polimerobetonowe. W niniejszym artykule opowiemy o największych zaletach tego typu korytek.

Dlaczego właśnie polimerobeton?

Przeszukując oferty specjalistycznych sklepów, możemy natknąć się na naprawdę szeroki wybór tego typu produktów. Asortymenty sprzedawców obfitują bowiem zarówno w odwodnienia liniowe plastikowe, jak i modele betonowe. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się tu kanały z betonu żywicznego, nazywanego właśnie polimerobetonem. Ponieważ konwencjonalny cement wymieniono w nim na żywicę, właściwości kanału polimerobetonowego są naprawdę imponujące. Odznacza się on bowiem ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, spowodowane obciążeniem, ścieraniem tudzież nasiąkaniem. Co więcej, ponieważ polimerobeton jest materiałem ekologicznym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować go w niemal dowolnym miejscu, bez obaw o nieumyślne skażenie gruntu.

Zastosowanie odwodnień liniowych

Bez względu na to, czy przyglądamy się obecnie odwodnieniom liniowym z tworzywa tudzież betonu, rola tego typu produktów pozostaje taka sama. Mają one bowiem za zadanie zapobiegać zalewaniu ścian i fundamentów budynku, a także odprowadzać nadmiar wody z przydomowego ogrodu. Dzięki temu, niwelujemy nie tylko ryzyko zniszczeń pośród uprawianych roślin, ale również prawdopodobieństwo skażenia środowiska. Nierzadko zdarza się bowiem, że nagromadzona woda zawiera w sobie substancje szkodliwe. Wybierając najodpowiedniejsze rozwiązanie dla naszego domu, pamiętajmy również o kwestii żywotności. Także i tutaj najlepiej prezentują się modele polimerobetonowe, które, w przeciwieństwie do odwodnień liniowych plastikowych, są w stanie chronić naszą posesję przez długie lata.